درمان شگفت انگیز وزوز گوش

درمان وزوز گوش به این بستگی دارد که وزوز گوش شما به دلیل یک بیماری زمینه ای ایجاد شده باشد. در این صورت ، پزشک شما می تواند علائم شما را با درمان علت اصلی کاهش دهد. مثالها عبارتند از:

برداشتن جرم گوش

رفع انسداد و برداشتن موم گوش می تواند علائم وزوز گوش را کاهش دهد.

درمان بیماری عروق خونی

شرایط رگ های خونی ممکن است برای رفع مشکل به دارو ، جراحی یا درمان دیگری نیاز داشته باشد.

سمعک

فروش انواع سمعک نامرئی ، سمعک هوشمند ، سمعک زیمنس

اگر وزوز گوش شما به دلیل کم شنوایی ناشی از سر و صدا یا وابستگی به سن ایجاد می شود ، استفاده از سمعک می تواند به بهبود علائم شما کمک کند.

تغییر دارو

اگر به نظر می رسد دارویی که مصرف می کنید علت وزوز گوش است ، ممکن است پزشک قطع یا کاهش دارو یا استفاده از داروی دیگری را توصیه کند.

مشاوره شنوایی شناسی

روش های درمان رفتاری با کمک به شما در تغییر تفکر و احساس در مورد علائم ، کمک می کند تا با وزوز گوش زندگی کنید. با گذشت زمان ممکن است این موضوع شما راکمتر آزار دهد.
مشاوره معمولاً توسط شنوایی شناس یا در یک مرکز توانبخشی اجرا می شود. در این روش ترکیبی از پوشش صدا و مشاوره از یک متخصص آموزش دیده به کار گرفته می شود.

به طور معمول ، شما در گوش خود وسیله ای می پوشید که به شما کمک می کند علائم خود را مخفی کنید در حالی که شنوایی شناس شما را مورد و مشاوره نیز قرار می دهد. با گذشت زمان ، این به شما کمک می کند تا وزوز گوش را کمتر متوجه شوید و از علائم خود کمتر احساس ناراحتی کنید.

مشاوره معمولاً توسط شنوایی شناس یا در یک مرکز توانبخشی اجرا می شود. در این روش ترکیبی از پوشش صدا و مشاوره از یک متخصص آموزش دیده به کار گرفته می¬شود. به طور معمول ، شما در گوش خود وسیله ای می پوشید که به شما کمک می کند علائم وزوز گوش خود را مخفی کنید در حالی که شنوایی شناس شما را مورد و مشاوره نیز قرار می دهد. با گذشت زمان ، این به شما کمک می کند تا وزوز گوش را کمتر متوجه شوید و از علائم خود کمتر احساس ناراحتی کنید.

داروی وزوز گوش چیست؟

داروها نمی تواننداین مشکل را درمان کنند ، اما در بعضی موارد ممکن است به کاهش شدت علائم یا عوارض کمک کنند. برای تسکین علائم شما ، پزشک ممکن است برای درمان یک بیماری زمینه ای یا کمک به درمان اضطراب و افسردگی که اغلب همراه با وزوز گوش هستند ، دارو تجویز کند.

هم چنین به عنوان روش­های نوین، محققان در حال بررسی این هستند که آیا تحریک مغناطیسی یا الکتریکی مغز می تواند به تسکین علائم این مشکل کمک کند یا خیر!

سبک زندگی و درمان های خانگی

غالباً ، وزوز گوش نمی تواند درمان شود. با این حال برخی از افراد به آن عادت می کنند و کمتر متوجه آن می شوند. برای بسیاری از افراد ، برخی کارها باعث کاهش علائم می شود. این نکات ممکن است کمک کند:

از محافظ شنوایی استفاده کنید

محافظ شنوایی

با گذشت زمان ، قرار گرفتن در معرض صداهای بلند می تواند به اعصاب گوش آسیب برساند و باعث کاهش شنوایی و وزوز گوش شود. برای اینکه مشکلتان بدتر نشود ، برای محافظت از شنوایی خود گام بردارید. اگر از اره های زنجیری استفاده می کنید ، نوازنده هستید ، درصنعتی کار می کنید که از ماشین آلات با صدای بلند استفاده می کند یا از سلاح گرم (مخصوصاً تپانچه یا تفنگ ساچمه ای) استفاده می کنید ، همیشه از محافظ شنوایی گوش استفاده کنید.

صدا را کم کنید

گوش دادن به موسیقی با صدای بسیار زیاد از طریق هدفون می تواند به کاهش شنوایی و وزوز گوش کمک کند.

از نویز سفید استفاده کنید

سعی کنید از یک دستگاه صدای سفید برای پوشاندن صدای ناشی از وزوز گوش استفاده کنید. اگر دستگاه صدای سفید ندارید ، صدای یک فن یا موسیقی آرام نیز ممکن است کمک کند. صدای دریا، رودخانه، طبیعت و غیره از مثالهای صدای سفید هستند.

الکل ، کافئین و نیکوتین را محدود کنید

این مواد ، به ویژه اگر بیش از حد استفاده شوند ، می توانند بر جریان خون تأثیر بگذارند و به وزوز کمک کنند.

چگونه با وزوز گوش کنار بیاییم؟

علاوه بر گزینه های درمانی ارائه شده توسط پزشک ، در اینجا چند پیشنهاد برای مقابله با این مشکل وجود دارد:

افراد مشابه

به اشتراک گذاشتن تجربه خود با دیگران که وزوز گوش دارند ممکن است مفید باشد. گروه هایی وجود دارد که به صورت حضوری ملاقات می کنند و همچنین انجمن های اینترنتی. برای اطمینان از صحت اطلاعاتی که در گروه می گیرید ، بهتر است گروهی را انتخاب کنید که توسط پزشک ، شنوایی شناس یا سایر متخصصان بهداشت واجد شرایط تسهیل شود.

آموزش

یادگیری هرچه بیشتر درمورد وزوز گوش و راه های کاهش علائم می تواند به شما کمک کند. و فقط درک بهتر این مشکل باعث می شود که برای برخی از افراد کمتر آزار دهنده باشد.

مدیریت استرس

استرس می تواند وزوز گوش را بدتر کند. مدیریت استرس ، چه از طریق آرام سازی درمانی یا ورزش، ممکن است کمی تسکین بخش باشد.

آدرس و تلفن تماس:02156696094-09352202124

تهران.اسلامشهر.خیابان زرافشان.کوچه اول(احمدپورحسین)پلاک15.کاردرمانی اسلامشهر.گفتاردرمانی اسلامشهر.کلینیک توانبخشی یارا اسلامشهر.

منبع: مایوکلینیک

وزوز گوش نشانه چیست و چرا گوشم وزوز میکند؟

چه عواملی خطر ابتلا به وزوز گوش را افزایش می دهند؟

نوشته قبلی

ارتروز زانو و درمان فیزیوتراپی

نوشته بعدی

درمان پارکینسون چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید